POZNAJMY SIĘ

O fundacji

WSPÓŁCZESNY PATRIOTYZM

" Prawdziwy patriotyzm nie tylko polega na tym, ażeby kochać jakąś idealną ojczyznę, ale –
ażeby kochać, badać i pracować dla realnych składników tej ojczyzny, którymi są ziemia,
społeczeństwo, ludzie i wszelkie ich bogactwa "
Bolesław Prus

O NASZEJ FUNDACJI

Kujawski Instytut Myśli
Patriotycznej

Kujawski Instytut Myśli Patriotycznej (KIMP) jest organizacją, której serce bije dla Kujaw i ich niezwykłego dziedzictwa. Z entuzjazmem i współczesnym podejściem prowadzi działania, mające na celu przybliżenie wszystkim bogatej historii i kultury tego wyjątkowego regionu Polski.

Realizując swoją misję, KIMP organizuje inspirujące wydarzenia, warsztaty i spotkania, które oddają atmosferę i ducha regionu. W swojej działalności wykorzystuje też możliwości nowych mediów, by w przystępny sposób dzielić się bogactwem kulturowym Kujaw.

Instytut skupia się także na wspieraniu i odbudowywaniu silnej, lokalnej społeczności. Aktywnie działa na rzecz rozbudzenia świadomości kulturowej mieszkańców, pomagając w zrozumieniu i docenieniu unikalnych tradycji i wartości, które Kujawy mają do zaoferowania.

Patriotyzm

Dbamy o kultywowanie współczesnej idei Patriotyzmu opartej o pracę na rzecz Ojczyzny i pamięć o jej znaczeniu w codziennym działaniu.

Odpowiedzialność

Czujemy pokoleniową odpowiedzialność za kontynuację dbałości o tradycję i dziedzictwo wcześniejszej generacji. Pragniemy współtworzyć kulturę Kujaw dla przyszłych pokoleń.

Solidarność

Wierzymy, że społeczeństwo obywatelskie powinno solidarnie współpracować na rzecz swoich Małych Ojczyzn. W naszej działalności budujemy poczucie tej wartości pośród naszych odbiorców.

Pamięć

Pamięć to jeden z kluczowych nośników tożsamości. Podkreślamy, jak ważne w świadomości społecznej jest przekazywanie wspomnień o bohaterach i wydarzeniach kształtujących dzisiejsze Kujawy.

Fundacja KIMP logo

Działamy w trosce o dziedzictwo regionu

O NASZEJ FUNDACJI

Kujawski Instytut Myśli
Patriotycznej

W naszej lokalnej społeczności działamy do 2022 roku

Fundacja realizuje swoją misję poprzez różnorodne inicjatywy i aktywności. Jednym z filarów jest portal będący źródłem różnorodnych publikacji o Kujawach. Pośród nich znajdują się artykuły dotyczące historii, kultury, tradycyjnych przepisów kulinarnych oraz innych aspektów życia w regionie. Jest to miejsce wymiany informacji, które pozwala społeczności na aktywne włączenie się w jego rozwój.

KIMP organizuje także wydarzenia mające na celu nie tylko edukację, ale także budowanie nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego i wspieranie lokalnej tożsamości. Organizacja stawia na konkretne i praktyczne działania, które przyczyniają się do ożywienia pamięci o lokalnej kulturze i tradycji. Ich celem jest, aby mieszkańcy, zwłaszcza młodzież, czuli się bardziej związani z regionem, jego historią i unikalnym dziedzictwem swoich małych Ojczyzn.

Organizacja aktywnie działa na rzecz rozbudzenia lokalnego patriotyzmu, pomagając w odkryciu i docenieniu unikalnych doświadczeń, które Kujawy niosą w swojej historii. Długoterminową wizją fundacji jest stworzenie żywej, aktywnej społeczności, która będzie kultywować, chronić i promować dziedzictwo Kujaw na różnych płaszczyznach życia społecznego i kulturalnego.

DZIAŁACZE O FUNDACJI

Nasze działania koncentrują się na eksponowaniu bogactwa kulturowego i historycznego Kujaw. Chcemy zainteresować dziedzictwem regionu różne pokolenia. Promujemy ideę wspólnego odkrywania i doceniania Małych Ojczyzn.
Klara Lipka

Prezes Zarządu Fundacji Kujawski Instytut Myśli Patriotycznej

Bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami!